Kríza zasiahla aj nás. Využili sme ju k ZMENE.

logo_sietdobra_crack

Prasklina je vo všetkom, to je miesto, kadiaľ sa dostane svetlo dovnútra.

Leonard Cohen

Vy, ktorí sledujete naše aktivity, ste možno spozorovali zmenenú, prípadne zníženú aktivitu. Takmer žiadne verejné akcie, web je niekoľko mesiacov neaktualizovaný, dokonca takmer nefunkčný (v súčasnosti v prestavbe). Prečo sa to stalo? Ako sme sa s tým vysporiadali? A čo robíme teraz?

Život prináša rôzne situácie, niekedy sa darí, niekedy sa darí menej a niekedy je to úplná katastrofa. Niečím podobným si prešla v prvej polovici tohto roka aj naša organizácia. Rok začal takmer ako z „neba“. Dostali sme ponuku na realizáciu mestskej farmy na úžasnom mieste v Piešťanoch, ale z rôznych dôvodov k samotnej realizácii nedošlo.

To, čo sa dialo potom, malo podobný smer. Takmer čo pokus, to nejaké problémy, smola sa nám lepila na päty. Či už z pohľadu finančného, projektového, sociálneho alebo inak. S odstupom času môžeme zhodnotiť, že dôvodom boli nevhodné očakávania, nepripravenosť, podcenenie okolností a spájanie sa s ľuďmi, s ktorými sme neboli až tak na jednej vlne.

Cestou, ako toto ťažšie obdobie prekonať, boli rôzne obranné mechanizmy, od humoru cez vytesnenia až po ignoráciu, ale čo sa osvedčilo ako najúčinnejšie, bolo: ZMENA POSTOJA A AKTIVITA.
proces_zmeny
Teraz, po všetkých búrkach sme sa rozhodli, že sa budeme sústreďovať hlavne na stabilizáciu – to, čo sme chceli už mať dávno za sebou –  ale lákavé projekty a ponuky nás z tejto cesty zviedli. Nebudeme predbiehať a zachádzať do detailov, tento článok má byť oznamom, že Sieť Dobra žije, prešla si ďalším cyklom svojej existencie a je stále tu. 🙂

Páčia sa Vám naše aktivity?  Podporte nás, opýtajte sa, ako môžete pomôcť sledujte naše siete…